LISTAVCI BLOGAMO

Dobrodošli na našem blogu, kjer z vami delimo uporabne nasvete, novosti, ideje ..., ki vam bodo v pomoč pri načrtovanju vaših delovnih in bivalnih prostorov. Poleg strokovnih lahko na našem blogu najdete tudi zabavne vsebine, v katerih vam predstavljamo zanimive arhitekuturne ideje z naših potovanj po svetu. Vabljeni k branju!
    Loading posts...
  • Poslovno-razstavni prostori podjetja SIP Šempeter

    Se v delovnih prostorih soočate s pomanjkanjem naravne svetlobe?

    Dandanes, ko večino delovnega dne preživimo znotraj štirih sten, je naravna osvetlitev delovnih prostorov ključen element prijetnega, predvsem pa učinkovitega delovnega okolja. Pa naj se sliši še tako klišejsko – naravna svetloba nas ne le zbudi, ampak tudi vzpostavlja ritem našega telesa, zmanjšuje stres in krepi zdravje. A kljub njenim očitnim prednostim, preveč delovnih mest…

  • Podjetniški inkubator Aurea

    Kako smo v povsem dotrajani zgradbi zasnovali moderen podjetniški inkubator?

    Naročnik se je na nas obrnil z željo po celoviti prenovi povsem dotrajanega industrijskega objekta v središču Gorice pri Slivnici. Želel je vzpostaviti podjetniški inkubator, ki ne le podpira podjetja na začetku poslovne poti, temveč tudi služi kot središče druženja in povezovanja lokalnih prebivalcev. Izdelali smo idejno zasnovo za preureditev prostorov, pripravili dokumentacijo za pridobitev…

  • Arhitekturna hiška

    Arhitekturna hiška – prostor, kjer se otroci prelevijo v mini arhitekte

    Novembra 2022 smo v kreativnem mestu Minicity zasnovali arhitekturno hiško. To je majhna sobica, v kateri najmlajši skozi igro spoznavajo arhitekturo in arhitekturni poklic. Preko različnih aktivnosti, ki se skrivajo v prostoru, jih spodbujamo, da razmišljajo o mestih, zgradbah, konstrukcijah, pohištvu … V sobico otroke pospremi naša maskota, Listko Arhitekt. Vodi jih skozi različne zabavne aktivnosti,…

  • Prenovljene pisarne

    So odprte pisarne res nočna mora vsakega zaposlenega?

    Ko slišimo izraz odprte pisarne (t. i. open-plan offices), je asociacija, ki se največkrat pojavi, ogromen prostor z nešteto delovnimi mizami, kupom ljudi na enem mestu, pomanjkanjem zasebnosti, hrupom in slabim zrakom. Odprte pisarne so tudi zaradi medijev postale nekakšen sinonim za nekakovostne delovne prostore, v katerih si nihče ne želi delati. Pa je res…

  • Pregrade za shranjevanje

    Katere pomanjkljivosti delovnih prostorov so pogosto spregledane?

    Načrtovanja prenove delovnih prostorov se je najprej potrebno lotiti z njihovo temeljito analizo. To pomeni, da je potrebno ugotoviti, kaj v obstoječih prostorih deluje dobro in kaj ne, kakšne so potrebe ekipe, katere delovne aktivnosti opravljajo posamezniki ter kakšno organizacijo prostorov pri tem potrebujejo. Informacije nam lahko zagotovijo izključno tisti, ki prostore uporabljajo vsakodnevno, torej…

  • Hibriden način dela

    So vaši delovni prostori pripravljeni na nova pričakovanja ekip?

    V zadnjih dveh letih so bila podjetja po vsem svetu deležna pomembnih sprememb. Številne ekipe so bile primorane sprejeti nov način izvajanja vsakodnevnih delovnih aktivnosti. Mnogi so prvič izkusili delo od doma. Posledično so se rodila nova pričakovanja in zahteve.  Raziskava podjetja Leesman*, opravljena na več kot 160000 zaposlenih po vsem svetu, je osvetlila en…

  • Šolska knjižnica - telovadnica

    Ko stena razmejuje, a hkrati povezuje

    Knjižnica, ki smo je načrtovali na Osnovni šoli Mozirje, je dvoetažna. S tem smo večnamenskemu prostoru, v katerega je umeščena, odvzeli le četrtino tlorisa. Pridobili smo dodatne površine, ki so namenjene izvajanju različnih šolskih in obšolskih dejavnosti. Tako ima šola hkrati na razpolago prostorno knjižnico s pripadajočimi prostori za individualno specialno pedagoško delo, pa tudi…

  • Ergonomija - nastavljive mize

    Se na delovnem mestu splača vlagati v ergonomijo?

    Ergonomija (prilagoditev delovnega mesta uporabniku) je v podjetjih na žalost večkrat spregledana. Razlog verjetno tiči v tem, da potencialnih nevarnosti, ki nam pretijo ob neustrezno prilagojenem delovnem mestu, ne opazimo takoj. Poškodbe so namreč manj očitne kot tiste zaradi padcev, kljub temu pa nevarne in škodljive človekovemu zdravju. Se na delovnem mestu torej splača vlagati…

  • Šolska knjižnica- stopnišče

    Šolska knjižnica – prostor sprostitve in dela obenem

    Ko govorimo o delovnih prostorih, imamo najpogosteje v mislih pisarne, proizvodne prostore in podobno. Manjkrat pa pomislimo, da so tudi trgovine, restavracije, banke, šole … pravzaprav delovni prostori številnih ljudi. Pri načrtovanju takih prostorov se pogosto zgodi, da smo pozorni na potrebe strank, ki bodo v prostore zahajale, zanemarimo pa potrebe in želje tistih, ki…

  • Hibridno delo

    Je hibridno delo naša prihodnost?

    Številne raziskave, ki so bile narejene v zadnjem času, nakazujejo na to, da si ljudje želijo hibridnega načina opravljanja dela. Gre torej za nekakšno mešanico dela od doma in dela v prostorih podjetja. Da si tega želijo pravzaprav ni presenetljivo. Nekatere aktivnosti namreč lažje opravijo doma, prihranijo čas, ki bi ga porabili za prevoz na…